Konsultantka AVON
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

Jak wyglądają zarobki w AVON

Ile można zarobić, pracując jako konsultantka AVON? To główne pytanie wszystkich osób, które rozważają założenie konta konsultantki. Można podpytywać znajome, które są już konsultantkami, ale nie zawsze uzyskamy jasną i bezpośrednią odpowiedź, gdyż nie każda konsultantka chce wyjawić wszystkie swoje korzyści. Można szukać informacji na różnych stronach i forach internetowych, ale nie zawsze są one aktualne i wyczerpujące.

Aktualne informacje

Na tej stronie, znajdziesz pełną i – co ważne – aktualną informację dotyczącą rabatów i ofert, z których może korzystać konsultantka AVON. Informacje zostały potwierdzone przez oficjalnego przedstawiciela firmy.

Podstawa wynagrodzenia konsultantki AVON

Podstawą wynagrodzenia konsultantki jest rabat na kosmetyki (nazywany również opustem). Rabat jest zupełnie niewidoczny dla klientów. Firma nalicza go dodatkowo, od najniższych cen w katalogu, podczas składania zamówienia w specjalnym panelu dla konsultantek AVON.

Poniżej prezentujemy aktualne rabaty, uzależnione od wysokości zamówienia.

%
poniżej 200 zł
%
200 - 300 zł
%
300 - 600 zł
%
600- 1100 zł
%
1100 - 3100 zł
%
powyżej 3100 zł

Warto wiedzieć, że jeśli złożysz kolejne zamówienie w tym samym katalogu i tym zamówieniem przekroczysz kolejny próg rabatowy, to na Twoim rachunku będzie naliczony wyższy rabat. Zaś w kolejnym katalogu możesz korzystać z rabatu wypracowanego w poprzednim katalogu współpracy!

Zasady w AVON wydają się więc proste – im wyższe zamówienie, tym wyższy rabat. Powyższą informację o rabatach można znaleźć niemal na każdym forum czy stronie poświęconej AVON. Jest jednak jeszcze kilka ważnych informacji, które często są pomijane, a z którymi powinnaś lub powinieneś zapoznać się poniżej.

Rabat 10% i 20%

Warto wiedzieć, że na wszystkie produkty niekosmetyczne, takie jak torebki, biżuteria, zegarki, szczotki do włosów itp. Konsultantki nie otrzymują rabatu większego niż 20%. Wynika to z tego, że produkty te są produkowane przez partnerów AVON i firma sprzedaje je z dużo niższą marżą.

W każdym katalogu AVON zdarzają się również produkty z rabatem 10%. Dotyczą one produktów z ofert wiązanych (z adnotacją „przy zakupie innego produktu z katalogu”). Najczęściej są one w tak promocyjnych cenach, że po odjęciu rabatu 10% otrzymuje się już bardzo niską kwotę.

Na wielki plus należy odnotować, że AVON w każdym katalogu udostępnia konsultantkom listę produktów z rabatem 10% i absolutnie nie ukrywa tej wiedzy przed nimi. Lista obejmuje maksymalnie kilkanaście kosmetyków, podczas gdy w ofercie firmy znajduje się aż 2000 produktów.

Rabat 40%, 45% i 50%

W każdym katalogu konsultantka AVON ma możliwość zakupu nowości lub bestsellerów z wyższym rabatem, niż ten regularny, z tabeli powyżej. Warunkiem jest zakup kilku (najczęściej trzech) sztuk produktów z oferty specjalnej, publikowanej wyłącznie w magazynie dla konsultantek. Nie muszą to być trzy jednakowe produkty, ale np. trzy kosmetyki do makijażu z serii LUXE, trzy produkty do pielęgnacji cery itd.

Przykładowy rabat AVON
Przykładowa oferta z rabatem 40% dla konsultantek AVON

Przy tego typu ofercie konsultantka AVON otrzymuje aż 40% – 50% rabatu, nawet przy małej wysokości zamówienia. Jest to więc duża korzyść dla konsultantek, które zamawiają głównie dla siebie i rodziny.

Uwaga!

Rabat specjalny -40%, -45% i -50% nie jest widoczny od razu po wprowadzeniu do zamówienia promocyjnych produktów. Nalicza się on dopiero na ostatnim etapie zamówienia, gdy w prawym dolnym rogu strony nie pokazuje się już przycisk Dalej, a Zamawiam z obowiązkiem zapłaty. Nie przejmuj się więc, jeśli nie widzisz od razu rabatu.

Prezenty specjalne przy większych zamówieniach

A co z konsultantkami, które robią znacznie wyższe zamówienia i rabat 40%-50% nie robi już na nich tak ogromnego wrażenia? Przy zakupie większej ilości produktów z oferty specjalnej (najczęściej od 15 do 30 sztuk) oprócz rabatu specjalnego otrzymują one luksusowe prezenty. Prezenty te dzielą się zazwyczaj na dwie kategorie:

 1. elegancka galanteria – torby podróżne, kuferki na kosmetyki oraz torebki renomowanych marek, takich jak WITTCHEN, BARON lub OCHNIK;
 2. markowy sprzęt RTV lub AGD od Samsung, Philips lub Braun, m.in. tablety, komórki, miksery, odkurzacze, suszarki do włosów;

AVON jest bardzo kreatywny w wymyślaniu prezentów dla swoich aktywnych konsultantek. Raz zaoferował im nawet… rower miejski! Rower był nagrodą za zamówienie odpowiedniej ilości produktów wyszczuplających do pielęgnacji ciała.

Przykładowa oferta z nagrodami dla konsultantek AVON

Rabat 70% i 80%

Spotkałaś się pewnie ze stronami liderek AVON, które obiecują nowym osobom rabat 70% lub 80%. Zastanawiałaś się pewnie czy to prawdziwa informacja? Odpowiedź jest zaskakująca i brzmi: w pewnym sensie tak!

Faktycznie, w każdym katalogu AVON udostępnia książeczkę z ofertą wyprzedażową (tzw. oferta NETTO). Są to produkty wycofywane ze sprzedaży, których zapas jest bliski wyczerpania. Firma oferuje na nie 70% lub 80% ale od ceny regularnej (pierwotnej ceny, która zazwyczaj jest przekreślona w katalogu). Podobne zasady dotyczą oferty DEMO, w skład której wchodzą nowości z kolejnego katalogu, które konsultantki mogą testować, zanim produkty wejdą na rynek.

Podpowiadamy!

Warto porównać co będzie bardziej opłacalne – rabat 80% od ceny regularnej z oferty NETTO lub DEMO, czy rabat 50% od ceny katalogowej z oferty specjalnej.

Czy współpraca z AVON się opłaca?

Podsumowując, można spróbować odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: czy zamawianie jako konsultantka AVON jest opłacalne? Z pewnością tak, jeśli sama lubisz kosmetyki i nie ograniczasz się we własnych zakupach wyłącznie do przysłowiowego szamponu i mydła.

Kosmetyki są produktami, które z roku na rok drożeją. Nawet jeśli tego nie zauważasz, to nawet na podstawowe produkty (ulubione perfumy, krem na dzień i na noc, produkty do oczyszczania twarzy, podkład, puder, szminkę lub błyszczyk, tusz do rzęs, szampon, żel pod prysznic, krem do rąk…)  wydajesz dziś znacznie więcej niż jeszcze kilka lat temu. Nawet mały rabat rzędu 20% pozwala na znaczną oszczędność w Twoim budżecie.

Gdy weźmiesz pod uwagę, że AVON w każdym katalogu udostępnia dodatkowo listę kilkudziesięciu produktów z rabatem 40% – 50% niezależnie od wysokości zamówienia, to oszczędność robi się już naprawdę duża. Głównym plusem współpracy z AVON jest to, że nie zobowiązujesz się do regularnych zakupów, więc możesz korzystać ze zniżki wtedy, kiedy jej potrzebujesz.

Jeśli natomiast szukasz współpracy, która da Ci dodatkowy dochód, to prawdopodobnie również będziesz zadowolona z oferty AVON. Oprócz regularnego wysokiego rabatu możesz liczyć na atrakcyjne programy z nagrodami, których nie oferują na ten moment inne firmy.

Dla nieprzekonanych – produkty za 1 zł

Oprócz powyższych korzyści jest jeszcze jeden argument, który często przeważa szalę decyzji. Każda nowa konsultantka AVON bierze udział w programie Na Start, w którym może korzystać z tzw. Superoferty. Jest to oferta na zakup sześciu produktów za 1 zł w pierwszych sześciu katalogach współpracy. Aby zamówić produkt wystarczy zamówienie rzędu 200-300 zł – co ważne – w cenach katalogowych, jeszcze przed odjęciem rabatu!

Sprawdź aktualną Superofertę dla Nowych Konsultantek.

Po upływie sześciu pierwszych katalogów konsultantka AVON dalej może zamawiać atrakcyjne produkty w cenie od 1 do 5 zł, przy zamówieniach rzędu 160-300 zł. AVON oferuje tego typu promocje, aby dać konsultantkom możliwość przetestowania nowych kosmetyków oraz docenić ich lojalność względem marki. Trzeba bowiem pamiętać, że konsultantka nie ma obowiązku składania zamówień na żadną określoną kwotę.

Przykładowy prezent dla konsultantek AVON za zakupy w danym katalogu

W jaki sposób zarabia konsultantka AVON

Na koniec odpowiemy jeszcze na pytanie, które często pada – jak w praktyce wygląda „wypłacanie” wynagrodzenia konsultantki? Czy dostaje przelew? Czy musi się rozliczać z Urzędem Skarbowym?

Na początku warto zaznaczyć, że umowa konsultantki to umowa na wzór konta stałego klienta – konsultantka zyskuje możliwość zamawiania kosmetyków od firmy AVON (bez pośrednictwa innych konsultantek), ale nie zobowiązuje się do niczego w zamian. Umowa ta nie jest żadną formą zatrudnienia (ani umową a pracę, ani o dzieło, ani zleceniem). W związku z tym nie wymaga rozliczania się z US lub ZUS.

Konsultantka AVON nie dostaje wynagrodzenia w formie przelewu. Otrzymuje jednak rabat na swoje kosmetyki. W praktyce odbywa się to następująco:

Zarobek konsultantki AVON

 1. Konsultantka pokazuje katalog swoim znajomym, którzy zamawiają u niej kosmetyki. Przyjmijmy, że wszyscy jej znajomi złożyli zamówienie na łączną kwotę 400zł.
 2. Konsultantka składa zamówienie na wszystkie produkty. Rachunek za zamówienie jest pomniejszony o rabat w stosunku do cen widocznych w katalogu. Konsultantka płaci rachunek wystawiony przez AVON (może zapłacić przy odbiorze lub przelewem w ciągu 21 dni).
  W naszym przykładzie konsultantka otrzyma rabat 25% i zapłaci firmie tylko 300zł.
 3. Konsultantka przekazuje znajomym kosmetyki i odbiera od nich pieniądze, zgodnie z cenami w katalogu.
  W tym przypadku konsultantka dostanie od znajomych 400zł.
  Różnica, czyli 100zł, jest zarobkiem lub oszczędnością Konsultantki.

Podsumowując - warto!

Korzyści ze współpracy z AVON obejmują nie tylko rabaty na kosmetyki ale również możliwość otrzymania szeregu prezentów za składane zamówienia oraz dostęp do ofert pozakatalogowych. Dzięki dużemu zróżnicowaniu ofert współpraca z AVON może być korzystna zarówno dla osób, które planują składać zamówienia na własne i rodzinne potrzeby, jak i dla tych, które chciałyby zyskać dodatkowe pieniądze z marży.