Zasady współpracy z AVON – pytania i odpowiedzi

Czy z założeniem konta konsultantki AVON wiążą się jakieś koszty?

Nie, założenie konta jest całkowicie bezpłatne. Nie płacisz wpisowego, ani nie ponosisz żadnych konsekwencji za nieskładanie zamówień.

Czy można w każdym momencie zlikwidować konto konsultantki AVON?

Tak, można. Konto jest zakładane na czas nieokreślony. Można je zamknąć w dowolnym momencie i bez podania przyczyny, nie ponosząc żadnych konsekwencji.
Jeżeli konsultantka AVON nie składa ani jednego zamówienia przez 12 miesięcy, to jej konto wygasa automatycznie. Ewentualne, ponowne otwarcie konta jest również bezpłatne.

Skąd się bierze zarobek konsultantki AVON?

Konsultantka AVON pokazuje katalog swoim znajomym, którzy zamawiają u niej kosmetyki. Rachunek za całe zamówienie konsultantki jest pomniejszony o określony procent, w stosunku do cen widocznych w katalogu. Ta różnica nazywana jest opustem. Im większa jest wartość zamówienia konsultantki, tym większy opust jej przysługuje.

  • 15% – poniżej 200 zł
  • 20% – od 200 do 299,99 zł
  • 25% – od 300 do 599,99 zł
  • 30% – od 600 do 1099,99 
  • 35% – od 1100 do 3099,99 
  • 40% – 3100 zł i powyżej

W każdym katalogu konsultantka AVON może również kupować wybrane produkty z dużo większym rabatem 45%, 50%,a nawet 70% lub 80%. Sprawdź szczegóły.

Czy jest jakaś minimalna kwota, na którą trzeba składać zamówienia w AVON?

Nie, nie ma takiej kwoty. Konsultantka AVON jest niezależna, to znaczy, że sama decyduje o kwocie i częstotliwości zamówień. Nie ma więc żadnych kar za niezłożenie zamówienia w którymkolwiek katalogu, a firma nie wysyła do konsultantki żadnych niezamówionych przez nią produktów.

W jaki sposób konsultantka AVON zamawia i odbiera paczki z kosmetykami?

Zamówienia należy składać poprzez specjalną stronę internetową dla konsultantek, do której zyskuje się dostęp po założeniu konta. Konsultantki mogą również wysłać zamówienie SMSem, dzięki usłudze AVON SMS.AVON oferuje wiele możliwości dostawy kosmetyków, dostosowanych do potrzeb konsultantek. Od bezpłatnej dostawy do Paczkomatów InPost i na Pocztę Polską po wygodną dostawę kurierem do domu. Zapoznaj się ze szczegółami.

W jaki sposób konsultantka AVON płaci za zamówione kosmetyki?

Za wszystkie zamówienia konsultantka AVON może płacić przelewem w ciągu 21 od momentu złożenia zamówienia lub gotówką, przy odbiorze swojej paczki. Zapoznaj się ze szczegółami.

Czy konsultantka AVON może zwrócić zamówione produkty?

Tak, możesz zwrócić produkty przez 90 dni od daty zakupu, nawet jeśli zużyjesz 25% opakowania. Zwrotu dokonujesz w wygodnym, elektronicznym panelu dla konsultantek.

Czy konsultantka AVON musi rozliczać się z US lub ZUS?

Umowa konsultantki to umowa na wzór konta stałego klienta – konsultantka zyskuje możliwość zamawiania kosmetyków od firmy AVON (bez pośrednictwa innych konsultantek), ale nie zobowiązuje się do niczego w zamian.
Umowa ta nie jest żadną formą zatrudnienia (ani umową a pracę, ani o dzieło, ani zleceniem). W związku z tym absolutnie nie wymaga tego typu rozliczeń z US lub ZUS.