Zasady dostawy i płatności w AVON

Czy dostawa w AVON jest darmowa?

Bezpłatna dostawa produktów jest jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji, których szukamy w zakupach internetowych. Darmowa dostawa jest jedną z możliwości, które AVON oferuje swoim konsultantkom. Nie jest to jednak jedyna możliwość – firma zadbała bowiem o bardzo szeroki wachlarz form dostawy, aby zadowolić konsultantki o różnych wymaganiach.

Przegląd form i kosztów dostawy w AVON

AVON proponuje obecnie swoim Konsultantkom aż 4 rodzaje dostawy. Różnią się one czasem realizacji (od 24h do 72h) i sposobem odbioru (dostawa do domu lub odbiór w różnego rodzaju punktach). Koszt dostawy jest zależny od wybranej formy oraz od wysokości zamówienia. Wszystko przedstawia w szczegółach poniższa tabela:

AVON nowa tabela kosztów dostawy

Szczegóły dotyczące odbioru

Dostawcą paczek ekspresowych jest kurier Poczty Polskiej. Otrzymasz SMS-a z terminem dostawy paczki. Dostawca podejmuje trzy próby doręczenia przesyłki (dzień po dniu). Przed pierwszą próbą doręczenia skontaktuje się z Tobą telefonicznie. Po nieudanych trzech próbach doręczenia, paczka jest kierowana do odbioru w najbliższej placówce Poczty Polskiej.

Dostawcą paczek jest Poczta Polska lub InPost. Otrzymasz SMS-a z terminem dostawy paczki. Dostawca podejmuje dwie próby doręczenia przesyłki – dzień po dniu. Po nieudanych dwóch próbach doręczenia, paczka jest kierowana do odbioru w najbliższej placówce Poczty Polskiej lub InPost. Dodatkowo paczkę InPost można bezpłatnie przekierować do wybranego Paczkomatu.

Tę usługę oferują wybrane Paczkomaty firmy InPost. Otrzymasz SMS-a z informacją, że Twoja paczka czeka do odbioru. Paczkę odbierasz podając numer telefonu oraz kod otrzymany w SMS-ie.

Paczkę można odebrać m.in. we wszystkich placówkach Poczty Polskiej, Paczkomatach, Żabkach i kioskach RUCH. Otrzymasz SMS-a z informacją, że Twoja paczka jest gotowa do odbioru.

Do kiedy można składać zamówienia AVON?

Pytanie to pojawia się często, jednak nie do końca jest trafne, ponieważ wynika z zasad, które obowiązywały w firmie wiele lat temu. Kiedyś AVON udostępniał konsultantkom dostawę do domu wyłącznie raz na tydzień. To powodowało, że musiały się one sztywno trzymać harmonogramu.

Obecnie zamówienia w AVON można składać codziennie. Czas dostawy paczek 24h, 48h i 72h dotyczy zamówień złożonych do godziny 11.00 w dni robocze. Oznacza to, że np. zamówienia złożone w piątek po godzinie 11.00 będą realizowane tak, jak zamówienia złożone w poniedziałek, do godziny 11.00.

Podpowiadamy​

Z powodów technicznych w pierwszym dniu trwania każdego nowego katalogu firma nie realizuje zamówień z dostawą ekspresową 24h.

Metody płatności w AVON

Jednym z najczęstszych pytań, jakie zadaje nowa konsultantka AVON jest to, w jaki sposób płaci się za kosmetyki. AVON proponuje swoim konsultantkomckilka możliwości, które można podzielić na dwa główne typy – płatności pobraniowe i kredytowane.

Płatności pobraniowe

Wybierając sposób płatności za pobraniem, za zamówione produkty zapłacisz gotówką przy odbiorze przesyłki. Płatność przy odbiorze dostępna jest dla dostawy ekspresowej, dostawy szybkiej i dostawy do placówek Poczty Polskiej. Opłata serwisowa za płatność przy odbiorze wynosi 1 zł i jest automatycznie doliczona do wartości do zapłaty. Jest to opcja dostępna dla wszystkich konsultantek, również tych, które nie ukończyły 18. roku życia.

Płatności kredytowane

Wybierając ten sposób nie musisz płacić za kosmetyki przy odbiorze. Masz więc czas, aby dostarczyć produkty klientom i zebrać od nich płatności. Dzięki temu nie musisz prosić klientów o zapłatę z góry ani zakładać własnych pieniędzy. Termin płatności za zamówienie to 21 dni od daty wystawienia faktury (daty złożenia zamówienia). Termin ten podany jest na każdej fakturze. W 21 dniu środki muszą już być zaksięgowane na koncie AVON.

Swoje saldo, wymaganą płatność, historię transakcji oraz numer rachunku bankowego, na który należy dokonać wpłaty sprawdzisz w Strefie Konsultantki – na stronie powitalnej oraz w zakładce Moje konto/ Dane finansowe. Adresatem przelewu jest zawsze Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o., ul. Słowicza 32, 02-170 Warszawa.

Podpowiadamy​

Płatności kredytowane są dostępne wyłącznie dla Konsultantek, które zweryfikowały swoje konto na podstawie dowodu osobistego. Weryfikacja jest niezbędna, aby AVON mógł egzekwować płatności od osób, które zalegają ze spłatą. Weryfikacji dokonuje Lider AVON (opiekun konsultantki).

Przeczytaj dlaczego wybór właściwego lidera jest ważny.

Płatności online

To serwis płatności elektronicznych, który dostępny jest bezpośrednio w Strefie Konsultantki. Dotychczas tzw. e-płatności były możliwe tylko kartą płatniczą. Obecnie możesz ich dokonać za pośrednictwem szybkich przelewów internetowych, kart płatniczych oraz systemu blik. System nie pobiera żadnej prowizji od wpłacanej kwoty.

Ta opcja jest pomocna, gdy zależy Ci na szybkim zaksięgowaniu wpłaty. Płatność jest księgowana na koncie w ciągu 10 minut, zaś saldo w Strefie Konsultantki zmienia się w ciągu 2 godzin.

Przelew bankowy

Wpłaty możesz również dokonywać w każdym banku, w systemie bankowości elektronicznej lub placówce stacjonarnej. Czas zaksięgowania przelewu, to około 1-2 dni robocze od momentu dokonania wpłaty.

Przekaz pocztowy

Za zamówienia możesz również płacić na Poczcie, wykorzystując do tego blankiet wpłaty dołączony do faktury lub standardowy blankiet wpłaty, który znajdziesz w placówce pocztowej. Pamiętaj jednak, że czas dotarcia przelewu może wynieść aż 5-7 dni roboczych.

Za produkty Avon możesz również wygodnie zapłacić przy okazji robienia zakupów w dużych sieciach handlowych. Czas dotarcia wpłaty to około 1-2 dni robocze.

Terminowe regulowanie wpłat

Należy pamiętać, że tylko terminowe dokonywanie płatności gwarantuje realizację składanego zamówienia. Dlatego kilka dni przed upływem terminu płatności AVON przypomina o nim SMSem.

W przypadku braku płatności w terminie, 23-go dnia po wystawieniu faktury, AVON wysyła listownie pierwsze ponaglenie i nalicza opłatę windykacyjną w wysokości 7 zł. W przypadku dalszego braku płatności, 35-go dnia po wystawieniu faktury zostanie wysłane drugie ponaglenie i naliczona kolejna opłata windykacyjna 10 zł. W przypadku dalszego braku płatności, 49-go dnia po wystawieniu faktury zostanie wysłane trzecie ponaglenie i naliczona kolejna opłata windykacyjna 14 zł. W przypadku dalszego braku płatności, 70-go dnia po wystawieniu faktury zostanie wysłane czwarte ponaglenie i naliczona kolejna opłata windykacyjna 20 zł.

Dla nieprzekonanych – 90 dni na zwrot

Na koniec warto wspomnieć, że AVON jest jedną z nielicznych firm oferujących tak atrakcyjną i liberalną politykę zwrotów. Każda konsultantka AVON może zwrócić zamówione produkty w ciągu 90 dni od momentu ich zakupu. Jednak długi termin wcale nie jest najkorzystniejszym aspektem systemu zwrotów AVON. Firma akceptuje zwrot produktów, których zużycie nie przekracza 25%. Oznacza to, że można zwrócić produkt nawet wówczas, gdy zużyło się ¼ jego objętości!

Zwrotu można dokonać za pomocą wygodnego panelu E-zwroty. Firma rozlicza zwrot pomniejszając należność za kolejne zamówienie. Na życzenie konsultantki, AVON wypłaca wartość zwrotu na wskazane konto bankowe, nie pobierając przy tym żadnej opłaty manipulacyjnej.