Mark. Szminka moc efektu

Jeszcze kilka lat temu błyszczące usta kojarzyły się przede wszystkim z pomadkami o perłowym wykończeniu. Obecnie „efekt perły” odszedł do lamusa i można go znaleźć już niemal wyłącznie w szminkach sprzedawanych na targowym straganie. Od kilku lat na topie znajdują się pomadki matowe, zarówno w kredkach, jak i w płynie. 

Matowe czy metaliczne – który trend zwycięży tego lata?

Choć matowe usta wciąż święcą tryumfy, to niezwykle modne stają się również szminki o metalicznym wykończeniu. Metaliczne usta mają błyszczeć jak szlachetne metale – srebro, złoto, platyna. W połączeniu z lekko zmatowioną cerą wybijają się na pierwszy plan i przyciągają uwagę. Metaliczny, lekko zmrożony efekt będzie szczególnie intrygujący w pełni lata, przynosząc nutę zimnej świeżości w upalnej atmosferze.

Podążając za tymi trendami, AVON wprowadza w katalogu 9/2018 nową serię metalicznych szminek z trzema efektami: holograficzna poświata, różowe lśnienie i złoty połysk. Można stosować je samodzielnie dla osiągnięcia „czystego” metalicznego wykończenia makijażu ust lub połączyć z ulubioną szminką dla efektu pełnego koloru i modnego błysku. Możliwości połączeń są niewyczerpane, przez co każda dotychczasowa pomadka ma szansę nabrać nowego blasku.

Co ciekawe w kilku innych krajach firma zdecydowała się na wprowadzenie nie trzech, a sześciu metalicznych odcieni do rodziny pomadek mark. Jeśli Polki pokochają metaliczny efekt ust, to być może odcienie Shine Bright, Flash Dance i Silver Charm pojawią się wkrótce również na rynku polskim.

Dodaj komentarz