AVON przedstawia pielęgnację włosów bez SLS

Czym jest SLS?

SLS to detergent, który odtłuszcza oraz usuwa brud i zanieczyszczenia. Jest stosowany w większości szamponów czy żeli pod prysznic. Odpowiada m.in. za dobre pienienie się produktów oraz skuteczne oczyszczanie. Ponieważ jest to składnik pochodzenia chemicznego, to może wywoływać reakcje alergiczne, podrażniać lub wysuszać skórę.

Czy powinniśmy się bać SLS?

W Internecie można znaleźć informacje o tym, że jest to składnik używany również w płynach do mycia naczyń i podłóg, a nawet w środkach czyszczących maszyny przemysłowe. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach coraz więcej kobiet i mężczyzn zwraca uwagę na to, czy szampon ma w składzie SLS. Jenak czy faktycznie mamy powód do paniki? Oczywiście, SLS jest szeroko i powszechnie wykorzystywany w gospodarce, jednak nie da się nawet porównać jego stężenia w kosmetyce i w przemyśle. Nie ma więc powodu do paniki – naprawdę nie musisz wyrzucać wszystkich swoich ulubionych kosmetyków.

Kiedy warto sięgnąć po szampon bez SLS?

Jeśli używasz szamponu z SLS i jesteś posiadaczką zdrowych, nawilżonych włosów, a Twoja skóra głowy nie swędzi po myciu i nie przetłuszcza się po jednym dniu, to nic nie zmieniaj. Pamiętaj, aby zachować zdrowy rozsądek i kierować się swoimi obserwacjami, a nie strachem rozprzestrzenianym w Internecie.  Jednak jeśli odczuwasz często swędzenie skóry głowy lub inne objawy podrażnienia, to być może Twoja skóra daje Ci znać o tym, że jest wrażliwa i potrzebuje delikatniejszej pielęgnacji. Możesz być również zainteresowana szamponem bez SLS jeśli Twoje włosy są zniszczone farbowaniem lub jesteś w ciąży i chcesz maksymalnie ograniczyć nawet najmniejsze stężenia składników chemicznych oraz ich wpływ na dziecko. Jeśli to Cię dotyczy, to prawdopodobnie będziesz bardzo zadowolona z nowego, niezawierającego SLS produktu marki AVON.
 

Micelarny krem myjący do włosów – więcej niż szampon

Nowość z linii Advance Techniques AVON będzie dostępna od katalogu AVON 12/2018 w świetnej jak na tę jakość cenie: 11,99 zł za butelkę 250 ml lub 14,99 zł za butelkę 400 ml. Każda konsultantka AVON będzie mogła zakupić ten produkt nieco taniej już w trakcie katalogu 11/2018. Produkt spełnia aż cztery zadania:
  1. Oczyszcza w delikatny i naturalny sposób
  2. Odżywia włosy i ułatwia ich rozczesywanie
  3. Intensywnie regeneruje włosy
  4. Pielęgnuje nawet bardzo zniszczone i farbowane włosy

Szampon bez SLS – co Cię zaskoczy?

Pamiętaj, micelarny krem myjący od AVON (jak każdy szampon bez SLS) nie będzie się pienił! Nie próbuj nakładać go więcej – to nic nie da. Jego działanie jest oparte na innych składnikach i przebiega w odmienny sposób! Zamiast tego delikatnie wmasuj produkt we włosy i pozostaw tak na 1-3 minuty. Możesz używać go samodzielnie (jeśli masz naprawdę zniszczone włosy lub bardzo wrażliwą skórę głowy) lub stosować na zmianę ze swoim ulubionym szamponem Advance Techniques.

Dodaj komentarz