Konturowanie twarzy – krótki przewodnik

 

Najważniejsze zasady właściwego konturowania

Na wstępie warto zaznaczyć, że jest to technika dla każdej kobiety o każdym kształcie twarzy i typie cery. Maskuje to, co chcesz ukryć i wydobywa to, co jest Twoją mocną stroną. Nadaje odpowiednie proporcje i symetrię. Pozwala osiągnąć modny efekt: szczupłej twarzy, zgrabnego nosa, wyrazistych kości policzkowych, niewysokiego czoła. Jasnymi kolorami podkreślasz atuty, a ciemne stosujesz tam, gdzie proporcje wymagają korekty.

Konturowanie – jak osiągnąć właściwy efekt w 5 krokach?

  1. Przygotuj twarz – nałóż podkład odpowiadający naturalnemu odcieniowi swojej cery, aby wyrównać koloryt i ukryć niedoskonałości.
  2. Rozjaśnij rozświetlaczem środek twarzy i czoła, brodę oraz miejsca wokół oczu i ust.
  3. Przyciemnij boki twarzy i czoła. Aby wyszczuplić twarz, nałóż bronzer na krawędzie żuchwy oraz poniżej kości policzkowych od uszu po kości żuchwy.
  4. Nałóż róż na kości policzkowe – to niezbędny krok, zawsze, gdy nakładasz na twarz podkład, aby nie wydawała się ona płaska i bez życia.
  5. By odwrócić uwagę od niezbyt kształtnego nosa, zrezygnuj z mocnego pudrowania czoła i brody. Mat na nosie sprawi, że wyda się on optycznie mniejszy.

Podpowiadamy!

Przy bardzo jasnej cerze oraz w makijażu dziennym nie wybieraj dużo ciemnych i głębokich kolorów – wystarczą minimalnie ciemniejsze. I koniecznie poćwicz, zanim umalujesz się na wielkie wyjście! Pamiętaj o wyrównaniu kolorów na szyi i żuchwie, by nie odcinały się od jasnej skóry.

Niezbędnik do konturowania:

  • Twój ulubiony podkład, np. z serii LUXE.
  • Kompakt do konturowania, zawierający bronzer i rozświetlacz.
  • Róż do twarzy.
  • Utrwalający puder matujący.
  • Pędzel do pudru i podkładu.
Konturing AVON

Chciałabyś rozpocząć przygodę z konturowaniem, ale przeraża Cię ilość potrzebnych kosmetyków? Możesz skorzystać z promocji dla konsultantek AVON, takiej jak 50% rabatu na wybrane produkty do makijażu z katalogu 9/2018

Artykuł powstał we współpracy z Sukces szminką malowany

Dodaj komentarz